PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509758}
4,1 35 955
ocen
4,1 10 1 35955
3,4 10
ocen krytyków
Śluby panieńskie
powrót do forum filmu Śluby panieńskie

Fajnie, że film dobrze odzwierciedla lekturę (oczywiście bez tych wstawek współczesnych), a
nie, że połowę wycinają i pokazują tylko niektóre wątki. Pod tym względem jestem
zadowolona.

ocenił(a) film na 7
citrana

też tak uważam. To duża zaleta tego filmu, że dobrze odzwierciedla lekturę. Dzięki temu co niektórzy będą mogli się pochwalić jej znajomością tylko po obejrzeniu filmu.

kingston_22

ja jednak jestem za tym, żeby film, bez względu jak dobyr, był tylko pewną bazą przed przeczytaniem książki. i taką rolę wg mnie ŚP spełniają wzorowo

ocenił(a) film na 7
kuanta

no może i tak, ale nie wszyscy tak do tego podchodzą.

citrana

Dobra powtórka przed maturą

ocenił(a) film na 7
citrana

to jego największa zaleta spośród wielu.

citrana

A Teatr CAPITOL w Warszawie zaprasza na teatralną wersję ŚLUBÓW PANIEŃSKICH! PREMIERA JUŻ 6 LISTOPADA, godz. 11:00.
„Śluby Panieńskie” – klasyka literatury polskiej, szanownego hrabiego Aleksandra Fredry; wydawać się może – lektura szkolna... Perypetie czwórki młodych, wchodzących w dorosłe życie osobliwych bohaterów - wzajemne uczucia, intrygi, nie muszą być jedynie historią z kanonu lektur! Reżyser spektaklu - Bartłomiej Wyszomirski, przenosi perypetie bohaterów do życia współczesnego - bliższego młodemu widzowi - w intrygujące i zarazem niespodziewane miejsce. Jakie? Tego nie zdradzimy, to niespodzianka!
Sztuce teatralnej dodaje smaku muzyka w brawurowym wykonaniu duetu „Marek & Vacek”.

Występują: Gustaw – Marcin Chochlew, Albin - Artur Pontek, Klara - Beata Sadkowska, Aniela - Julia Kołakowska,Dobrójska - Halina Bednarz, Radost - Adam Biedrzycki, Jan - Cezary Jankowski.

Reżyseria Bartłomiej Wyszomirski
Scenografia Iza Toroniewicz, Artur Pontek
Produkcja T- art PL

Czas trwania: 90 min bez przerwy
Ceny biletów: 45 zł

Więcej na www.teatrcapitol.pl

citrana

film był dobrze zrobiony. myślę że wszystkie elementy z książki były w filmie (z tego co pamiętam). także jako zamiennik książki może być spokojnie stosowany.

adebayor77

te najważniejsze rzeczy z książki faktycznie zostały zawarte

ocenił(a) film na 7
trewona

może niektóre trochę skrócone, ale tak czy siak były.

dario.27

też mi się tak wydaje, ale ogólnie spójność zachowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones