PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716233}
7,9 12 398
ocen
7,9 10 1 12398
Czas honoru Powstanie
powrót do forum serialu Czas honoru - Powstanie

Dlatego te wszystkie niedoróbki, niedociągnięcia, ubogie scenografie, o kardynalnych błędach w
fabule nie wspominam.

Mam żal do Telewizji Polskiej, bo jest utrzymywana z naszych podatków, mimo tego realizują
politykę programową bardzo podobną do komercyjnej TVN, gdzie stawia się na programy
rozrywkowe. Niech biorą przykład z BBC, gdzie na produkcje opowiadające o brytyjskiej historii nie
żałuje się funtów, a większość czasu antenowego zajmują programy pokazujące zakątki kraju z jak
najpiękniejszej strony oraz transmisje sportowe z wydarzeń w których biorą udział Brytyjscy
sportowcy. Tak realizuje się misje publiczną i buduje narodową tożsamość.

ocenił(a) serial na 7

Powiem Ci tak kolego pełna zgoda, TVP woli pakować kasę w g.... w stylu Rolnika.... . Czas Honoru był serialem znakomitym. Mam nadzieje że TVP wyciągnie trochę grosza i nakręci serial w konwencji Czasu Honoru, opowiadający o Wojnie Obronnej z września 1939, od czasów Hubala, nic dobrego na temat września 1939 w Polsce nie nakręcono. Zamiast pakować kasę na Rolnika i inne g.... niech TVP nakręci serial o wrześniu, po mimo klęski nie mamy się czego wstydzić, a powinniśmy być dumni z naszego wojska.

użytkownik usunięty
maciekd_filmweb

Ja natomiast wciąż czekam na poważny projekt opowiadający o drodze Polski do niepodległości obejmujący lata 1914-1921, czyli od początku I wojny światowej w której między sobą bili się nasi zaborcy do traktatu ryskiego, który kończył wojnę polsko-bolszewicką. Nie kręci się również od lat nic o walce Górnego Śląska czy Wielkopolski o przyłączenie do Rzeczpospolitej. Pokazujmy polską historię także od strony naszych wspaniałych zwycięstw, bo nasza historia to nie tylko klęska Wojny Obronnej 1939, Katyń 1940 czy przegrane z kretesem Powstanie Warszawskie 1944, ale także wspaniałe zwycięstwa pod Cedynią, Grunwaldem czy Kłuszynem.

Co do tej serii - liczyłem na więcej, ale dobrze, że o Powstaniu się w dzisiejszych czasach mówi bez tabu, jakie było w epoce socjalizmu. Niestety nie widziałem jeszcze Miasta '44, mam nadzieje że się nie zawiodę.

ocenił(a) serial na 7

Racja,ja też bym chciał zobaczyć film o polsce w latach 1914-1921.ale również liczę,że wreszcie nakręci ktoś dobry film o zwycięskich bitwach polaków takich jak Kłuszyn czy Kircholm.

ocenił(a) serial na 7

i dlaczego wciąż nie obejrzane Miasto 44? film jest zrobiony pod publiczkę, ale jest totalnie wstrząsający i na pewno ukazuje lepiej realia sytuacji w powstaniu. Smiało oglądaj, tak samo jak Bogowie widziałam, że masz w zamiarach, również wspaniały film. Za to jack Strong uważam za zaledwie niezły.

ocenił(a) serial na 4
maciekd_filmweb

A czemu ciągle to i Warszawka a może Powstanie Wielkopolskie i Śląskie co były wygrane a miasta były zajęte w 90% przez Niemców to i to w kilka tygodni wygrane, a tu nie dali rady nawet z Warszawą bo to nie powstanie a tylko po to by nikogo nie wywożono. I ciągle tylko filmy i seriale o Powstaniu Warszawskim najgorszym jakie było, a tylko przez Warszawę wywyższane i mówione jako najlepsze. Jak sondy tylko w Warszawie i odpowiedź jakie Powstanie najlepsze to Warszawa pewnie większość to miała same jedynki z historii albo takich seriali się na oglądano. Czas Honoru dobry serial bo i tak fikcja i lepszy jak większość kryminalnych Polskich, ale to to kpina jest na siłę. I walki w 5 na 10 jak to zobaczyłem na rozpoczęciu niby Powstania to śmiech.

Masz rację. Bardzo wdzięcznym tematem była by chociaż zapomniana obrona Wizny w 1939 roku. Wstyd że zespół z obcego kraju (Sabaton) umiał w tak fantastycznym utworze 40:1, przypomnieć Polakom ten mało znany epizod kampanii wrześniowej.

ocenił(a) serial na 8

Na miejscu Tvp również wolał bym wydawać pieniądze na produkcje typu Rolnik szuka żony niż na przykład na czas honoru , z jednego prostego powodu oglądalność czas honoru jest poniżej oczekiwań wynosi ona niecałe 1,44 mln , niestety ale taka jest prawda wolimy oglądać telenowele oraz inne głupie programy rozrywkowe

ocenił(a) serial na 7
kubala102

Ale TVP ma produkować programy misyjne a nie jakiś chłam

ocenił(a) serial na 5
kubala102

"Oglądalność poniżej oczekiwań" m. in. dlatego że poziom realizacji również jest poniżej, i to grubo.

ocenił(a) serial na 5

Większość niedoróbek w serialu to nie kwestia budżetu, tylko zwykłego lenistwa realizatorów połączonego z brakiem umiejętności i lukami w wiedzy.

ocenił(a) serial na 7
andre_

Masz rację

Przyznaję w 100% rację. "Czas Honoru" był świetny, to jeden z najlepszych polskich seriali. Niestety promowanie naszej historii i patriotyzmu nie jest poprawne polityczne według obecnego rządu, a TVP w pełni podporządkowuje się tej polityce... Dobrze, że chociaż "CzH" został w pełni zrealizowany :) mimo wszystko mam nadzieję na kolejne wartościowe produkcje w podobnym stylu.

Ribanna

Zgadzam się,mało jest takich produkcji-a szkoda.

ocenił(a) serial na 7

cóż, można zawsze znależć i inne źródła finansowania. Po takim sukcesie Czasu Honoru myślę, że daliby radę. Bo to co pokazują w 7 sezonie jest STRASZNIE BIEDNE.

ocenił(a) serial na 7

ps. a co do pieniędzy... zatrudnili tyle czołowych naswisk polskiej sceny, że nie dziwię się, że im kasy zabrakło. Mogliby trochę spuścic z tonu przynajmniej co do ról pobocznych

cenie rolnika ktory szula zony za realizm vczego zabraklo w powstaniu dla wspolczesnych analfabetow, tak czy siak powstanie bylo hanba dla narodu polskiego

A jak Ci się podoba Korona Królów? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones