PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716233}
7,9 12 411
ocen
7,9 10 1 12411
Czas honoru Powstanie
powrót do forum serialu Czas honoru - Powstanie

Zaledwie 4/10

ocenił(a) serial na 4

Zastanawiałem się nawet czy i nie bać by 3. Ten sezon po prostu do mnie nie dotarł. W porównaniu z poprzednimi sezonami, a zwłaszcza 1-4, to jest totalna słabizna. Miejsca akcji rozgrywają się w tych samych plenerach itd. Ogółem scenografia dosyć biedna. Po obejrzeniu "Miasta 44" 7 seria CzH straciła bardzo wiele, oba o podobnej tematyce więc można porównywać. Do "Miasta..." z przykrością twierdzę, że ten sezon CzH nie może się równać z filmem Komasy. Poza tym dużo wątków z dupy i w dodatku nie wyjaśnionych lub opuszczonych. Co mnie najbardziej poraziło w oczy to ukazanie losów Leny. Z tego co pamiętam w 5 sezonie opowiadała, że w czasie powstania zawaliła się na nią kamienica i uratował ją Wasilewski, tutaj w ogóle nie ma o tym mowy. Druga rzecz, o ile dobrze pamiętam Janek z Bronkiem trafiają po powstaniu do obozu w Pruszkowie (też wspomniane w 5 serii), a Bronek przedostaje się na Pragę w końcówce 7 serii z Wandą. Zero odwołania do poprzednich sezonów. Ale co już w ogóle było dla mnie pozbawione sensu to Pabst, mam wrażenie, że dodali go do obsady byle tylko Szyc jako "wielki aktor" mógł zagrać w CzH, w którym sie przewinęła plejada polskich gwiazd. I żeby jakoś pociągnąć wątek z Celiną. Dziwna postać i myślę, że równie dobrze mogło jej w ogóle nie być. Ale mogę wymienić też pozytywy. Fidusiewicz, Pawłowski i pozostali młodzi zagrali naprawdę dobrze i nie mam się do czego przyczepić ;)

AX007

Przecież Bronek zostawił Wandę i wrócił do chłopaków, oglądałeś do końca w ogóle? Wasilewski znalazł Lenę, ale to wcale nie znaczy że musieli tą scenę pokazać. Scenografia jest ta sama co w Mieście 44, ale chyba nie liczyłeś na takie same fajerwerki, moim zdaniem wyszło nieźle. No to tyle.

ocenił(a) serial na 4
janosik6

Miasto 44 to jeszcze większa kpina Powstanie i ta muzyka nie pasująca i dziwne efekty nie pasujące do wojny.

ocenił(a) serial na 5
AX007

Zgadza sie badziewie najgorsza seria zdecydowanie

AX007

Ja początkowo myślałem, że Pabst jest po to by pokazać że w powstaniu byli też dobrzy Niemcy, którzy pomagali (a przynajmniej nie przeszkadzali) Polakom. Później wyszło z tego jakieś dziwactwo które tak naprawdę nie wiem po co tak skonstruowano?
Jeżeli chodzi o biedę w scenografii (z którą się zgadzam) to ja dodałbym biedę jako taką. Atak na magazyny na Stawkach w serialu przeprowadziło ledwie kilku powstańców, a bronione one były również przez kilku zaledwie Niemców którzy uciekli. W praktyce skala tego starcia była o wiele większa. Podobnie jak wyzwolenie Gęsiówki. W praktyce uwolniono prawie 400 więźniów, w CzH widzimy zaś garstkę osób zamkniętych w jakiejś komórce. Słabo. Moim zdaniem temat przerósł twórców. Sama fabuła nie była zła ale zabrakło pieniędzy na zrealizowanie tego w sposób zachęcający widza do oglądania.

ocenił(a) serial na 4
AX007

Racja to kpina Powstanie którego nie było tylko Warszawa tak twierdzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones