PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36671}
7,5 18 952
oceny
7,5 10 1 18952
7,5 4
oceny krytyków
Ekstradycja
powrót do forum serialu Ekstradycja

Halski-nazwisko

ocenił(a) serial na 6

Zastanawia mnie skąd scenarzyści wytrzasneli to nazwisko czy tak jak w przypadku Dowgirda bohatera "Czarnych chmur" z litewskiej książki telefonicznej?
Wiem, że był jakiś facet co w 1994r. rzucił kamieniem w emeryta generała Jaruzelskiego i nazywał się Helski, akurat w czasie gdy kręcono serial, może stąd?

Może nie?

ocenił(a) serial na 8
Irish_Americ

nie wiem czemu skojarzyło mi się ze Starsky-m (serial Starsky i Hutch)

ocenił(a) serial na 10
Irish_Americ

Mnie z kolei przychodzi na myśl doktor Halski ze "Złego" Tyrmanda, która to książka jest bardzo w klimacie "Ekstradycji" i nie jestem pewien czy twórcy serialu nie wskazywali na pewną inspirację.

Irish_Americ

A moje skojarzenie: Olgierd Halski - Olgierd Żwirski z Psów.

Irish_Americ

Moim zdaniem skojarzenie z doktorem Witoldem Halskim ze "Złego" Tyrmanda jest nieprzypadkowe. "Ekstradycja", podobnie jak "Ślepnąc od świateł" pokazuje Warszawę, piękną i unikalną w swojej brzydocie, dokładnie tak, jak robi to Tyrmand w "Złym". Nazwiska u Tyrmanda nie są przypadkowe (Dziarski, Życzliwy, Drobniak, Chwała, itp.), więc być może to moja nadinterpretacja, ale szukałbym źródła tego nazwiska w 'halsowaniu', czyli płynięciu pod wiatr. Zarówno doktor Halski w "Złym", jak i Halski w Ekstradycji reprezentują taką postawę.

ocenił(a) serial na 7
m_choinski

To dobre i prawdopodobne wyjaśnienie

ocenił(a) serial na 8
Irish_Americ

A nazwisko Kloss wzięto z ksiązki telefonicznej z Berlina :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones